Sepa 19, IV korrus, Tartu info@medicina.ee Võtame telefoni teel vastu broneeringuid E-R 10-17 +372 5567 3793
Vastuvõtule palume tulla ilma kaaslaseta (va alaealised patsiendid).
Palume kliinikusse jõudes panna alati jalga kilesussid.
Kui te ei leia online broneerimisel sobivat aega, palume kirjutada oma soovist eraldi.
PLLA - polü-L-piimhape
Polü-L-piimhape (PLLA) on sünteetiline, biolagunev ja koesõbralik polümeer, mis kuulub alfa-hüdroksühapete perekonda. PLLA on tuntud oma võime poolest stimuleerida kollageeni tootmist, mis muudab selle kasulikuks mitmesugustes esteetilistes ja meditsiinilistes protseduurides. See on saadud taastuvatest looduslikest allikatest, nagu maisitärklis ja suhkruroog, ning on biolagunev, muutes selle keskkonnasõbralikuks ja inimkehas hästi talutavaks.
PLLA töötati välja juba 1950. aastatel biolaguneva ja meditsiiniliselt kasutatava materjalina. 1999. aastal sai see Euroopas kaubandusliku heakskiidu näokontuuride taastamiseks ning 2004. aastal kiitis USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) heaks selle kasutamise lipoatroofia ravis HIV-patsientidel. Hiljem laienesid PLLA kasutusalad vananemisvastastele protseduuridele, sealhulgas kortsude ja naha lõtvuse raviks. Lisaks esteetilisele meditsiinile on PLLA kasutusel ka regeneratiivses meditsiinis, sealhulgas kudede inseneritehnilistes lahendustes, nagu närvikoe ja luukoe taastamine.
PLLA-d kasutatakse peamiselt esteetilises meditsiinis naha noorendamiseks ja volüümi taastamiseks.
Lisaks kasutatakse seda:
-
Sügavate näokortsude ja kortsude vähendamiseks
-
Kaotatud naha elastsuse ja struktuuri parandamiseks
-
Kehakontuurimiseks, sealhulgas tuharate ja reite volüümi suurendamiseks (Medicinas ei teostata kehakontuurimise protseduure)
-
Naha kvaliteedi parandamiseks erinevates piirkondades nagu kael, rindkere ja käed
PLLA süstitakse naha alla, kus selle mikroosakesed põhjustavad kerge põletikulise reaktsiooni. See aktiveerib immuunsüsteemi rakke, mis vabastavad signaalmolekule. Need molekulid stimuleerivad fibroblaste tootma uut kollageeni, eelkõige tüüp I kollageeni. Kollageeni tootmine algab tavaliselt paar nädalat pärast süstimist ja jätkub mitme kuu jooksul. Selle tulemusena paranevad naha struktuur, elastsus ja paksus järk-järgult.
PLLA on üldiselt ohutu, kui seda manustab väljaõppinud tervishoiutöötaja. See on biolagunev ja koesõbralik, mis tähendab, et keha suudab selle osakesed loomulikult omastada. Levinumad kõrvaltoimed võivad olla kerge punetus, turse, verevalumis süstekohas. Harvadel juhtudel võivad tekkida sõlmekesed või granuloomid. Kõrvaltoimed on tavaliselt ajutised ja kaovad mõne päeva või nädalaga.
PLLA tulemused ilmnevad järk-järgult, kuna kollageeni tootmine võtab aega. Täielik mõju saavutatakse tavaliselt 3–6 kuu jooksul pärast protseduuri ning tulemused võivad püsida kuni kaks aastat, sõltuvalt patsiendi individuaalsetest omadustest ja hooldusest. Uuringud on näidanud, et PLLA efektid võivad parandada naha kvaliteeti, struktuuri ja volüümi ning anda loomulikud ja pikaajalised tulemused.
Polü-L-piimhape (PLLA) on tõhus ja mitmekülgne aine, mida kasutatakse laialdaselt esteetilises ja regeneratiivses meditsiinis. Selle võime stimuleerida loomulikku kollageeni tootmist muudab selle atraktiivseks lahenduseks naha noorendamiseks ja struktuuri parandamiseks. Kuigi tulemused võtavad aega, on need pikaajalised ja loomulikud, pakkudes ohutut alternatiivi invasiivsematele protseduuridele.
BIOSTIMULATSIOON
PLLA nägu või kael 500€
PLLA nägu ja kael 700€
KASUTATUD KIRJANDUS
Christen, M.-O. (2022). Collagen Stimulators in Body Applications: A Review Focused on Poly-L-Lactic Acid (PLLA). Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, 15: 997–1019.
Dai, Y., Lu, T., Shao, M., Lyu, F. (2022). Recent advances in PLLA-based biomaterial scaffolds for neural tissue engineering: Fabrication, modification, and applications. Frontiers in Bioengineering and Biotechnology, 10: 1011783.
Ao, Y-J., Yi, Y., Wu, G-H. (2024). Application of PLLA (Poly-L-Lactic Acid) for rejuvenation and reproduction of facial cutaneous tissue in aesthetics: A review. Medicine, 103(11): e37506.
Capuana, E., Lopresti, F., Ceraulo, M., La Carrubba, V. (2022). Poly-L-Lactic Acid (PLLA)-Based Biomaterials for Regenerative Medicine: A Review on Processing and Applications. Polymers, 14(6):1153.
Signori, R., Barbosa, A. de B., Cezar-dos-Santos, F., Carbone, A.C., Ventura, S., Nobre, B.B.d.S., Neves, M.L.B.B., Câmara-Souza, M.B., Poluha, R.L., De la Torre Canales, G. (2024). Efficacy and Safety of Poly-L-Lactic Acid in Facial Aesthetics: A Systematic Review. Polymers, 16(18): 2564.
Bernardo, R.T.R., Oliveira, R.C.G., Freitas, K.M.S., Albergaria-Barbosa, J.R.D., Rizzatti-Barbosa, C.M. (2024). Effect of poly-L-lactic acid and polydioxanone biostimulators on type I and III collagen biosynthesis. Skin Research and Technology, 30: e13681.
McCarthy, A.D., Hartmann, C., Durkin, A., Shahriar, S., Khalifian, S., Xie, J. (2024). A morphological analysis of calcium hydroxylapatite and poly-L-lactic acid biostimulator particles. Skin Research and Technology, 30: e13764.